dwal­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdvaln̩/
Verb
Sülven: dwal·len
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
sik narrsch benehmen

Verbformen:

Infinitiv:
dwal­len
PPP:
dwall­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dwall
du dwall­st
he/se/dat dwall­t
wi dwall­t
ji dwall­t
se dwall­t
Vergangen Tiet:
ik dwall
du dwall­st
he/se/dat dwall
wi dwal­len
ji dwal­len
se dwal­len
Perfekt:
ik heff dwall­t
du hest dwall­t
he/se/dat hett dwall­t
wi hebbt dwall­t
ji hebbt dwall­t
se hebbt dwall­t
Kunjunktiv:
ik dwall
du dwall­st
he/se/dat dwall
wi dwal­len
ji dwal­len
se dwal­len
Imperativ:
dwall!
dwall­t!