pie­schern auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈpiː·ʃɐn/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: pie·schern
plattdeutsch:
deutsch:
englisch:
pee

Verbformen:

Infinitiv:
pieschern
Partizip Perfekt:
pieschert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik piescher
du piescherst
he/se/dat pieschert
wi pieschert
ji pieschert
se pieschert
Imperfekt:
ik piescher
du piescherst
he/se/dat piescher
wi pieschern
ji pieschern
se pieschern
Perfekt:
ik heff pieschert
du hest pieschert
he/se/dat hett pieschert
wi hebbt pieschert
ji hebbt pieschert
se hebbt pieschert
Konjunktiv:
ik piescher
du piescherst
he/se/dat piescher
wi pieschern
ji pieschern
se pieschern
Imperativ:
piescher!
pieschert!