har­bar­gen auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈha͡ɐ·ba͡ɐɡn̩/
Verb
Silbentrennung: har·bar·gen
[1]
Randwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
ünnerbringen
niederländisch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
har­bar­gen
Partizip Perfekt:
har­bargt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­bargt
wi har­bargt
ji har­bargt
se har­bargt
Imperfekt:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­barg
wi har­bar­gen
ji har­bar­gen
se har­bar­gen
Perfekt:
ik heff har­bargt
du hest har­bargt
he/se/dat hett har­bargt
wi hebbt har­bargt
ji hebbt har­bargt
se hebbt har­bargt
Konjunktiv:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­barg
wi har­bar­gen
ji har­bar­gen
se har­bar­gen
Imperativ:
har­barg!
har­bargt!