har­bar­gen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈha͡ɐ·ba͡ɐɡn̩/
Verb
Sülven: har·bar·gen
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
ünnerbringen
nedderlandsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
har­bar­gen
PPP:
har­bargt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­bargt
wi har­bargt
ji har­bargt
se har­bargt
Vergangen Tiet:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­barg
wi har­bar­gen
ji har­bar­gen
se har­bar­gen
Perfekt:
ik heff har­bargt
du hest har­bargt
he/se/dat hett har­bargt
wi hebbt har­bargt
ji hebbt har­bargt
se hebbt har­bargt
Kunjunktiv:
ik har­barg
du har­bargst
he/se/dat har­barg
wi har­bar­gen
ji har­bar­gen
se har­bar­gen
Imperativ:
har­barg!
har­bargt!