kö­keern auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈkøː·kəəɾn/
Verb
Silbentrennung: kö·keern
[1]
Randwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kö­keern
Partizip Perfekt:
kö­keert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kö­keer
du kö­keerst
he/se/dat kö­keert
wi kö­keert
ji kö­keert
se kö­keert
Imperfekt:
ik kö­keer
du kö­keerst
he/se/dat kö­keer
wi kö­keern
ji kö­keern
se kö­keern
Perfekt:
ik heff kö­keert
du hest kö­keert
he/se/dat hett kö­keert
wi hebbt kö­keert
ji hebbt kö­keert
se hebbt kö­keert
Konjunktiv:
ik kö­keer
du kö­keerst
he/se/dat kö­keer
wi kö­keern
ji kö­keern
se kö­keern
Imperativ:
kö­keer!
kö­keert!