lam­men auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈlam̩/
Verb
Silbentrennung: lam·men
plattdeutsch:
niederländisch:
englisch:
=
lamb
deutsch:
=
lammen
Beispiele:

Verbformen:

Infinitiv:
lam­men
Partizip Perfekt:
lammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lammt
wi lammt
ji lammt
se lammt
Imperfekt:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lamm
wi lam­men
ji lam­men
se lam­men
Perfekt:
ik heff lammt
du hest lammt
he/se/dat hett lammt
wi hebbt lammt
ji hebbt lammt
se hebbt lammt
Konjunktiv:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lamm
wi lam­men
ji lam­men
se lam­men
Imperativ:
lamm!
lammt!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: Lamm