lam­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈlam̩/
Verb
Sülven: lam·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
lammen

Verbformen:

Infinitiv:
lam­men
PPP:
lammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lammt
wi lammt
ji lammt
se lammt
Vergangen Tiet:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lamm
wi lam­men
ji lam­men
se lam­men
Perfekt:
ik heff lammt
du hest lammt
he/se/dat hett lammt
wi hebbt lammt
ji hebbt lammt
se hebbt lammt
Kunjunktiv:
ik lamm
du lammst
he/se/dat lamm
wi lam­men
ji lam­men
se lam­men
Imperativ:
lamm!
lammt!