quab­beln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈkva·bəln/
Verb
Silbentrennung: quab·beln
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quabbeln
Partizip Perfekt:
quabbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik quabbel
du quabbelst
he/se/dat quabbelt
wi quabbelt
ji quabbelt
se quabbelt
Imperfekt:
ik quabbel
du quabbelst
he/se/dat quabbel
wi quabbeln
ji quabbeln
se quabbeln
Perfekt:
ik heff quabbelt
du hest quabbelt
he/se/dat hett quabbelt
wi hebbt quabbelt
ji hebbt quabbelt
se hebbt quabbelt
Konjunktiv:
ik quabbel
du quabbelst
he/se/dat quabbel
wi quabbeln
ji quabbeln
se quabbeln
Imperativ:
quabbel!
quabbelt!