quab­beln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkva·bəln/
Verb
Sülven: quab·beln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
swabbeln
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quab­beln
PPP:
quab­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quab­bel
du quab­belst
he/se/dat quab­belt
wi quab­belt
ji quab­belt
se quab­belt
Vergangen Tiet:
ik quab­bel
du quab­belst
he/se/dat quab­bel
wi quab­beln
ji quab­beln
se quab­beln
Perfekt:
ik heff quab­belt
du hest quab­belt
he/se/dat hett quab­belt
wi hebbt quab­belt
ji hebbt quab­belt
se hebbt quab­belt
Kunjunktiv:
ik quab­bel
du quab­belst
he/se/dat quab­bel
wi quab­beln
ji quab­beln
se quab­beln
Imperativ:
quab­bel!
quab­belt!