gnar­schen auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈɡna͡ɐʃn̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: gnar·schen
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
gnarschen
Partizip Perfekt:
gnarscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik gnarsch
du gnarschst
he/se/dat gnarscht
wi gnarscht
ji gnarscht
se gnarscht
Imperfekt:
ik gnarsch
du gnarschst
he/se/dat gnarsch
wi gnarschen
ji gnarschen
se gnarschen
Perfekt:
ik heff gnarscht
du hest gnarscht
he/se/dat hett gnarscht
wi hebbt gnarscht
ji hebbt gnarscht
se hebbt gnarscht
Konjunktiv:
ik gnarsch
du gnarschst
he/se/dat gnarsch
wi gnarschen
ji gnarschen
se gnarschen
Imperativ:
gnarsch!
gnarscht!