Aussprache op Platt: /ˈmøːy̯tn̩/
Verb
Silbentrennung: mö·ten
[1]
Grundwortschatz
plattdeutsch:
to wat verplicht ween
deutsch:
englisch:
Beispiele:
Ik mutt nu na Huus.

Verbformen:

Infinitiv:
möten
Partizip Perfekt:
müsst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik mutt
du muttst
he/se/dat mutt
wi mööt
ji mööt
se mööt
Imperfekt:
ik müss
du müsst
he/se/dat müss
wi müssen
ji müssen
se müssen
Perfekt:
ik heff müsst
du hest müsst
he/se/dat hett müsst
wi hebbt müsst
ji hebbt müsst
se hebbt müsst
Konjunktiv:
ik müss
du müsst
he/se/dat müss
wi müssen
ji müssen
se müssen
Imperativ:
mööt!
mööt!
Identische Wörter ››› möten ❔︎