Utspraak op Platt: /ˈmøːy̯tn̩/
Verb
Sülven: mö·ten
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
to wat verplicht ween
düütsch:
engelsch:
Bispelen:
Ik mutt nu na Huus.

Verbformen:

Infinitiv:
möten
PPP:
müsst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mutt
du muttst
he/se/dat mutt
wi mööt
ji mööt
se mööt
Vergangen Tiet:
ik müss
du müsst
he/se/dat müss
wi müssen
ji müssen
se müssen
Perfekt:
ik heff müsst
du hest müsst
he/se/dat hett müsst
wi hebbt müsst
ji hebbt müsst
se hebbt müsst
Kunjunktiv:
ik müss
du müsst
he/se/dat müss
wi müssen
ji müssen
se müssen
Imperativ:
mööt!
mööt!
Identische Wöör ››› möten ❔︎