Aussprache op Platt: /ˈfɪk·fakn̩/
Verb
Silbentrennung: fick·fa·cken
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
niederländisch:

Verbformen:

Infinitiv:
fickfacken
Partizip Perfekt:
fickfackt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik fickfack
du fickfackst
he/se/dat fickfackt
wi fickfackt
ji fickfackt
se fickfackt
Imperfekt:
ik fickfack
du fickfackst
he/se/dat fickfack
wi fickfacken
ji fickfacken
se fickfacken
Perfekt:
ik heff fickfackt
du hest fickfackt
he/se/dat hett fickfackt
wi hebbt fickfackt
ji hebbt fickfackt
se hebbt fickfackt
Konjunktiv:
ik fickfack
du fickfackst
he/se/dat fickfack
wi fickfacken
ji fickfacken
se fickfacken
Imperativ:
fickfack!
fickfackt!