lar­men auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈla͡ɐm̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: lar·men
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
lar­men
Partizip Perfekt:
larmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik larm
du larmst
he/se/dat larmt
wi larmt
ji larmt
se larmt
Imperfekt:
ik larm
du larmst
he/se/dat larm
wi lar­men
ji lar­men
se lar­men
Perfekt:
ik heff larmt
du hest larmt
he/se/dat hett larmt
wi hebbt larmt
ji hebbt larmt
se hebbt larmt
Konjunktiv:
ik larm
du larmst
he/se/dat larm
wi lar­men
ji lar­men
se lar­men
Imperativ:
larm!
larmt!