Aussprache op Platt: /ˈla͡ɐm̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: lar·men
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
larmen
Partizip Perfekt:
larmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik larm
du larmst
he/se/dat larmt
wi larmt
ji larmt
se larmt
Imperfekt:
ik larm
du larmst
he/se/dat larm
wi larmen
ji larmen
se larmen
Perfekt:
ik heff larmt
du hest larmt
he/se/dat hett larmt
wi hebbt larmt
ji hebbt larmt
se hebbt larmt
Konjunktiv:
ik larm
du larmst
he/se/dat larm
wi larmen
ji larmen
se larmen
Imperativ:
larm!
larmt!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: Larm