Pronunciation: /fəɾˈhyː·ɾən/
verb
Syllabication: ver·hü·ren
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
vermeden
German:

Verbforms:

infinitive:
verhüren
past participle:
verhüürt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verhüür
du verhüürst
he/se/dat verhüürt
wi verhüürt
ji verhüürt
se verhüürt
past:
ik verhüür
du verhüürst
he/se/dat verhüür
wi verhüren
ji verhüren
se verhüren
perfect:
ik heff verhüürt
du hest verhüürt
he/se/dat hett verhüürt
wi hebbt verhüürt
ji hebbt verhüürt
se hebbt verhüürt
conjunctive:
ik verhüür
du verhüürst
he/se/dat verhüür
wi verhüren
ji verhüren
se verhüren
imperative:
verhüür!
verhüürt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + hüren