Pronunciation: /fəɾˈa͡ɐm̩/
verb
Syllabication: ver·ar·ven
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
verarven
past participle:
verarvt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verarv
du verarvst
he/se/dat verarvt
wi verarvt
ji verarvt
se verarvt
past:
ik verarv
du verarvst
he/se/dat verarv
wi verarven
ji verarven
se verarven
perfect:
ik heff verarvt
du hest verarvt
he/se/dat hett verarvt
wi hebbt verarvt
ji hebbt verarvt
se hebbt verarvt
conjunctive:
ik verarv
du verarvst
he/se/dat verarv
wi verarven
ji verarven
se verarven
imperative:
verarv!
verarvt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + arven