afdie­ken in Low German

Pronunciation: /ˈafˌdiːkn̩/
verb
Syllabication: af·die·ken
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
mit en Diek aftrennen

Verbforms:

infinitive:
afdie­ken
past participle:
afdiekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik diek af
du diekst af
he/se/dat diekt af
wi diekt af
ji diekt af
se diekt af
past:
ik diek af
du diekst af
he/se/dat diek af
wi die­ken af
ji die­ken af
se die­ken af
perfect:
ik heff afdiekt
du hest afdiekt
he/se/dat hett afdiekt
wi hebbt afdiekt
ji hebbt afdiekt
se hebbt afdiekt
conjunctive:
ik diek af
du diekst af
he/se/dat diek af
wi die­ken af
ji die­ken af
se die­ken af
imperative:
diek af!
diekt af!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: af- + dieken