anmi­cheln in Low German

Pronunciation: /ˈanˌmɪ·çəln/
verb
Syllabication: an·mi·cheln
[1]
peripheral vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
anmi­cheln
past participle:
anmi­chelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik mi­chel an
du mi­chelst an
he/se/dat mi­chelt an
wi mi­chelt an
ji mi­chelt an
se mi­chelt an
past:
ik mi­chel an
du mi­chelst an
he/se/dat mi­chel an
wi mi­cheln an
ji mi­cheln an
se mi­cheln an
perfect:
ik heff anmi­chelt
du hest anmi­chelt
he/se/dat hett anmi­chelt
wi hebbt anmi­chelt
ji hebbt anmi­chelt
se hebbt anmi­chelt
conjunctive:
ik mi­chel an
du mi­chelst an
he/se/dat mi­chel an
wi mi­cheln an
ji mi­cheln an
se mi­cheln an
imperative:
mi­chel an!
mi­chelt an!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: an + Michel