Pronunciation: /ˈɡla·nɐn/
verb
Syllabication: glan·nern
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
glannern
past participle:
glannert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glannert
wi glannert
ji glannert
se glannert
past:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glanner
wi glannern
ji glannern
se glannern
perfect:
ik heff glannert
du hest glannert
he/se/dat hett glannert
wi hebbt glannert
ji hebbt glannert
se hebbt glannert
conjunctive:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glanner
wi glannern
ji glannern
se glannern
imperative:
glanner!
glannert!