glan­nern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡla·nɐn/
Verb
Sülven: glan·nern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
glan­nern
PPP:
glan­nert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik glan­ner
du glan­nerst
he/se/dat glan­nert
wi glan­nert
ji glan­nert
se glan­nert
Vergangen Tiet:
ik glan­ner
du glan­nerst
he/se/dat glan­ner
wi glan­nern
ji glan­nern
se glan­nern
Perfekt:
ik heff glan­nert
du hest glan­nert
he/se/dat hett glan­nert
wi hebbt glan­nert
ji hebbt glan­nert
se hebbt glan­nert
Kunjunktiv:
ik glan­ner
du glan­nerst
he/se/dat glan­ner
wi glan­nern
ji glan­nern
se glan­nern
Imperativ:
glan­ner!
glan­nert!