Utspraak op Platt: /ˈɡla·nɐn/
Verb
Sülven: glan·nern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
glannern
PPP:
glannert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glannert
wi glannert
ji glannert
se glannert
Vergangen Tiet:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glanner
wi glannern
ji glannern
se glannern
Perfekt:
ik heff glannert
du hest glannert
he/se/dat hett glannert
wi hebbt glannert
ji hebbt glannert
se hebbt glannert
Kunjunktiv:
ik glanner
du glannerst
he/se/dat glanner
wi glannern
ji glannern
se glannern
Imperativ:
glanner!
glannert!