Pronunciation: /ˈɡɾʊ·səln/
verb
Syllabication: grus·seln
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
grusseln
past participle:
grusselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grusselt
wi grusselt
ji grusselt
se grusselt
past:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
perfect:
ik heff grusselt
du hest grusselt
he/se/dat hett grusselt
wi hebbt grusselt
ji hebbt grusselt
se hebbt grusselt
conjunctive:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
imperative:
grussel!
grusselt!