grus­seln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈɡɾʊ·səln/
Verb
Silbentrennung: grus·seln
[1]
Randwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
grusseln
Partizip Perfekt:
grusselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grusselt
wi grusselt
ji grusselt
se grusselt
Imperfekt:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
Perfekt:
ik heff grusselt
du hest grusselt
he/se/dat hett grusselt
wi hebbt grusselt
ji hebbt grusselt
se hebbt grusselt
Konjunktiv:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
Imperativ:
grussel!
grusselt!