Utspraak op Platt: /ˈɡɾʊ·səln/
Verb
Sülven: grus·seln
[1]
Randwoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
grusseln
PPP:
grusselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grusselt
wi grusselt
ji grusselt
se grusselt
Vergangen Tiet:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
Perfekt:
ik heff grusselt
du hest grusselt
he/se/dat hett grusselt
wi hebbt grusselt
ji hebbt grusselt
se hebbt grusselt
Kunjunktiv:
ik grussel
du grusselst
he/se/dat grussel
wi grusseln
ji grusseln
se grusseln
Imperativ:
grussel!
grusselt!