grus­seln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡɾʊ·səln/
Verb
Sülven: grus·seln
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
grus­seln
PPP:
grus­selt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik grus­sel
du grus­selst
he/se/dat grus­selt
wi grus­selt
ji grus­selt
se grus­selt
Vergangen Tiet:
ik grus­sel
du grus­selst
he/se/dat grus­sel
wi grus­seln
ji grus­seln
se grus­seln
Perfekt:
ik heff grus­selt
du hest grus­selt
he/se/dat hett grus­selt
wi hebbt grus­selt
ji hebbt grus­selt
se hebbt grus­selt
Kunjunktiv:
ik grus­sel
du grus­selst
he/se/dat grus­sel
wi grus­seln
ji grus­seln
se grus­seln
Imperativ:
grus­sel!
grus­selt!