Pronunciation: /ˈkɾɔːkn̩/
verb
Syllabication: kra·ken
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
kraken
past participle:
kraakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraakt
wi kraakt
ji kraakt
se kraakt
past:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraak
wi kraken
ji kraken
se kraken
perfect:
ik heff kraakt
du hest kraakt
he/se/dat hett kraakt
wi hebbt kraakt
ji hebbt kraakt
se hebbt kraakt
conjunctive:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraak
wi kraken
ji kraken
se kraken
imperative:
kraak!
kraakt!