Utspraak op Platt: /ˈkɾɔːkn̩/
Verb
Sülven: kra·ken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kraken
PPP:
kraakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraakt
wi kraakt
ji kraakt
se kraakt
Vergangen Tiet:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraak
wi kraken
ji kraken
se kraken
Perfekt:
ik heff kraakt
du hest kraakt
he/se/dat hett kraakt
wi hebbt kraakt
ji hebbt kraakt
se hebbt kraakt
Kunjunktiv:
ik kraak
du kraakst
he/se/dat kraak
wi kraken
ji kraken
se kraken
Imperativ:
kraak!
kraakt!