tüch­ten in Low German

Pronunciation: /ˈtʏçtn̩/ 🔊︎
verb
Syllabication: tüch·ten
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
tüch­ten
past participle:
tücht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik tücht
du tüchtst
he/se/dat tücht
wi tücht
ji tücht
se tücht
past:
ik tücht
du tüchtst
he/se/dat tücht
wi tüch­ten
ji tüch­ten
se tüch­ten
perfect:
ik heff tücht
du hest tücht
he/se/dat hett tücht
wi hebbt tücht
ji hebbt tücht
se hebbt tücht
conjunctive:
ik tücht
du tüchtst
he/se/dat tücht
wi tüch­ten
ji tüch­ten
se tüch­ten
imperative:
tücht!
tücht!