Pronunciation: /ˈɾaʃn̩/
verb
Syllabication: ra·schen
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
raschen
past participle:
rascht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rascht
wi rascht
ji rascht
se rascht
past:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
perfect:
ik bün rascht
du büst rascht
he/se/dat is rascht
wi sünd rascht
ji sünd rascht
se sünd rascht
conjunctive:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
imperative:
rasch!
rascht!