Utspraak op Platt: /ˈɾaʃn̩/
Verb
Sülven: ra·schen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
raschen
PPP:
rascht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rascht
wi rascht
ji rascht
se rascht
Vergangen Tiet:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
Perfekt:
ik bün rascht
du büst rascht
he/se/dat is rascht
wi sünd rascht
ji sünd rascht
se sünd rascht
Kunjunktiv:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
Imperativ:
rasch!
rascht!