Uitspraak in het Plat: /ˈɾaʃn̩/
werkwoord
Afbreking: ra·schen
[1]
perifere woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
raschen
voltooid deelwoord:
rascht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rascht
wi rascht
ji rascht
se rascht
verleden:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
voltooid:
ik bün rascht
du büst rascht
he/se/dat is rascht
wi sünd rascht
ji sünd rascht
se sünd rascht
conjunctief:
ik rasch
du raschst
he/se/dat rasch
wi raschen
ji raschen
se raschen
imperatief:
rasch!
rascht!