his­sen in Low German

Pronunciation: /ˈhɪsn̩/ 🔊︎
verb
Syllabication: his·sen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
his­sen
past participle:
hiss­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik hiss
du hisst
he/se/dat hiss­t
wi hiss­t
ji hiss­t
se hiss­t
past:
ik hiss
du hisst
he/se/dat hiss
wi his­sen
ji his­sen
se his­sen
perfect:
ik heff hiss­t
du hest hiss­t
he/se/dat hett hiss­t
wi hebbt hiss­t
ji hebbt hiss­t
se hebbt hiss­t
conjunctive:
ik hiss
du hisst
he/se/dat hiss
wi his­sen
ji his­sen
se his­sen
imperative:
hiss!
hiss­t!