Pronunciation: /ˈɡnaʊ̯·ən/
verb
Syllabication: gnau·en
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
gnauen
past participle:
gnaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gnau
du gnaust
he/se/dat gnaut
wi gnaut
ji gnaut
se gnaut
past:
ik gnau
du gnaust
he/se/dat gnau
wi gnaun
ji gnaun
se gnaun
perfect:
ik heff gnaut
du hest gnaut
he/se/dat hett gnaut
wi hebbt gnaut
ji hebbt gnaut
se hebbt gnaut
conjunctive:
ik gnau
du gnaust
he/se/dat gnau
wi gnaun
ji gnaun
se gnaun
imperative:
gnau!
gnaut!