gnau­en op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡnaʊ̯·ən/
Verb
Sülven: gnau·en
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
gnau­en
PPP:
gnaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnau­
du gnaust
he/se/dat gnaut
wi gnaut
ji gnaut
se gnaut
Vergangen Tiet:
ik gnau­
du gnaust
he/se/dat gnau­
wi gnaun
ji gnaun
se gnaun
Perfekt:
ik heff gnaut
du hest gnaut
he/se/dat hett gnaut
wi hebbt gnaut
ji hebbt gnaut
se hebbt gnaut
Kunjunktiv:
ik gnau­
du gnaust
he/se/dat gnau­
wi gnaun
ji gnaun
se gnaun
Imperativ:
gnau­!
gnaut!