Pronunciation: /ˈɡnaʊ̯·əln/ 🔊︎
verb
Syllabication: gnau·eln
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
gnaueln
past participle:
gnauelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gnauel
du gnauelst
he/se/dat gnauelt
wi gnauelt
ji gnauelt
se gnauelt
past:
ik gnauel
du gnauelst
he/se/dat gnauel
wi gnaueln
ji gnaueln
se gnaueln
perfect:
ik heff gnauelt
du hest gnauelt
he/se/dat hett gnauelt
wi hebbt gnauelt
ji hebbt gnauelt
se hebbt gnauelt
conjunctive:
ik gnauel
du gnauelst
he/se/dat gnauel
wi gnaueln
ji gnaueln
se gnaueln
imperative:
gnauel!
gnauelt!

Etymology:

Word derived from: gnauen