ut­prö­keln in Low German

Pronunciation: /ˈuːtˌpɾøːy̯·kəln/
verb
Syllabication: ut·prö·keln
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
dör Prökeln ut wat ruthalen

Verbforms:

infinitive:
ut­prö­keln
past participle:
ut­prö­kelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik prö­kel ut
du prö­kelst ut
he/se/dat prö­kelt ut
wi prö­kelt ut
ji prö­kelt ut
se prö­kelt ut
past:
ik prö­kel ut
du prö­kelst ut
he/se/dat prö­kel ut
wi prö­keln ut
ji prö­keln ut
se prö­keln ut
perfect:
ik heff ut­prö­kelt
du hest ut­prö­kelt
he/se/dat hett ut­prö­kelt
wi hebbt ut­prö­kelt
ji hebbt ut­prö­kelt
se hebbt ut­prö­kelt
conjunctive:
ik prö­kel ut
du prö­kelst ut
he/se/dat prö­kel ut
wi prö­keln ut
ji prö­keln ut
se prö­keln ut
imperative:
prö­kel ut!
prö­kelt ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + prökeln