tüs­sen in Low German

Pronunciation: /ˈtʏsn̩/
verb
Syllabication: tüs·sen
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
tüs­sen
past participle:
tüs­st
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik tüss
du tüs­st
he/se/dat tüs­st
wi tüs­st
ji tüs­st
se tüs­st
past:
ik tüss
du tüs­st
he/se/dat tüss
wi tüs­sen
ji tüs­sen
se tüs­sen
perfect:
ik heff tüs­st
du hest tüs­st
he/se/dat hett tüs­st
wi hebbt tüs­st
ji hebbt tüs­st
se hebbt tüs­st
conjunctive:
ik tüss
du tüs­st
he/se/dat tüss
wi tüs­sen
ji tüs­sen
se tüs­sen
imperative:
tüss!
tüs­st!