tüs­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈtʏsn̩/
Verb
Sülven: tüs·sen
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
tüs­sen
PPP:
tüss­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tüss
du tüsst
he/se/dat tüss­t
wi tüss­t
ji tüss­t
se tüss­t
Vergangen Tiet:
ik tüss
du tüsst
he/se/dat tüss
wi tüs­sen
ji tüs­sen
se tüs­sen
Perfekt:
ik heff tüss­t
du hest tüss­t
he/se/dat hett tüss­t
wi hebbt tüss­t
ji hebbt tüss­t
se hebbt tüss­t
Kunjunktiv:
ik tüss
du tüsst
he/se/dat tüss
wi tüs­sen
ji tüs­sen
se tüs­sen
Imperativ:
tüss!
tüss­t!