ö­ver­dü­veln in Low German

Pronunciation: /ˈøː·vɐˌdyː·vəln/
verb
Syllabication: ö·ver·dü·veln
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
ö­ver­dü­veln
past participle:
ö­ver­dü­velt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ö­ver­dü­vel
du ö­ver­dü­velst
he/se/dat ö­ver­dü­velt
wi ö­ver­dü­velt
ji ö­ver­dü­velt
se ö­ver­dü­velt
past:
ik ö­ver­dü­vel
du ö­ver­dü­velst
he/se/dat ö­ver­dü­vel
wi ö­ver­dü­veln
ji ö­ver­dü­veln
se ö­ver­dü­veln
perfect:
ik heff ö­ver­dü­velt
du hest ö­ver­dü­velt
he/se/dat hett ö­ver­dü­velt
wi hebbt ö­ver­dü­velt
ji hebbt ö­ver­dü­velt
se hebbt ö­ver­dü­velt
conjunctive:
ik ö­ver­dü­vel
du ö­ver­dü­velst
he/se/dat ö­ver­dü­vel
wi ö­ver­dü­veln
ji ö­ver­dü­veln
se ö­ver­dü­veln
imperative:
ö­ver­dü­vel!
ö­ver­dü­velt!

Etymology:

Compound word constructed from: över + Düvel