ö­ver­dü­veln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈøː·vɐˌdyː·vəln/
Verb
Sülven: ö·ver·dü·veln
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
överdüveln
PPP:
överdüvelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik överdüvel
du överdüvelst
he/se/dat överdüvelt
wi överdüvelt
ji överdüvelt
se överdüvelt
Vergangen Tiet:
ik överdüvel
du överdüvelst
he/se/dat överdüvel
wi överdüveln
ji överdüveln
se överdüveln
Perfekt:
ik heff överdüvelt
du hest överdüvelt
he/se/dat hett överdüvelt
wi hebbt överdüvelt
ji hebbt överdüvelt
se hebbt överdüvelt
Kunjunktiv:
ik överdüvel
du överdüvelst
he/se/dat överdüvel
wi överdüveln
ji överdüveln
se överdüveln
Imperativ:
överdüvel!
överdüvelt!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: över + Düvel