ver­dü­veln in Low German

Pronunciation: /fəɾˈdyː·vəln/
verb
Syllabication: ver·dü·veln

Verbforms:

infinitive:
verdüveln
past participle:
verdüvelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verdüvel
du verdüvelst
he/se/dat verdüvelt
wi verdüvelt
ji verdüvelt
se verdüvelt
past:
ik verdüvel
du verdüvelst
he/se/dat verdüvel
wi verdüveln
ji verdüveln
se verdüveln
perfect:
ik heff verdüvelt
du hest verdüvelt
he/se/dat hett verdüvelt
wi hebbt verdüvelt
ji hebbt verdüvelt
se hebbt verdüvelt
conjunctive:
ik verdüvel
du verdüvelst
he/se/dat verdüvel
wi verdüveln
ji verdüveln
se verdüveln
imperative:
verdüvel!
verdüvelt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + Düvel