dalhau­en in Low German

Pronunciation: /ˈdɔːl·haʊ̯·ən/
verb
Syllabication: dal·hau·en
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
dalhau­en
past participle:
dalhaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik hau­ dal
du haust dal
he/se/dat haut dal
wi haut dal
ji haut dal
se haut dal
past:
ik hau­ dal
du haust dal
he/se/dat hau­ dal
wi hau­en dal
ji hau­en dal
se hau­en dal
perfect:
ik heff dalhaut
du hest dalhaut
he/se/dat hett dalhaut
wi hebbt dalhaut
ji hebbt dalhaut
se hebbt dalhaut
conjunctive:
ik hau­ dal
du haust dal
he/se/dat hau­ dal
wi hau­en dal
ji hau­en dal
se hau­en dal
imperative:
hau­ dal!
haut dal!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: dal + hauen