swor­men in Low German

Pronunciation: /ˈsvɔ͡ɐm̩/
verb
Syllabication: swor·men
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
swor­men
past participle:
swormt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik sworm
du swormst
he/se/dat swormt
wi swormt
ji swormt
se swormt
past:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swor­men
ji swor­men
se swor­men
perfect:
ik heff swormt
du hest swormt
he/se/dat hett swormt
wi hebbt swormt
ji hebbt swormt
se hebbt swormt
conjunctive:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swor­men
ji swor­men
se swor­men
imperative:
sworm!
swormt!