swor­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsvɔ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: swor·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
swor­men
PPP:
swormt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik sworm
du swormst
he/se/dat swormt
wi swormt
ji swormt
se swormt
Vergangen Tiet:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swor­men
ji swor­men
se swor­men
Perfekt:
ik heff swormt
du hest swormt
he/se/dat hett swormt
wi hebbt swormt
ji hebbt swormt
se hebbt swormt
Kunjunktiv:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swor­men
ji swor­men
se swor­men
Imperativ:
sworm!
swormt!