swor­men auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈsvɔ͡ɐm̩/
Verb
Silbentrennung: swor·men
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
swormen
Partizip Perfekt:
swormt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik sworm
du swormst
he/se/dat swormt
wi swormt
ji swormt
se swormt
Imperfekt:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swormen
ji swormen
se swormen
Perfekt:
ik heff swormt
du hest swormt
he/se/dat hett swormt
wi hebbt swormt
ji hebbt swormt
se hebbt swormt
Konjunktiv:
ik sworm
du swormst
he/se/dat sworm
wi swormen
ji swormen
se swormen
Imperativ:
sworm!
swormt!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: Sworm