wrig­geln in Low German

Pronunciation: /ˈvɾɪ·ɡəln/
verb
Syllabication: wrig·geln
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
wriggeln
past participle:
wriggelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik wriggel
du wriggelst
he/se/dat wriggelt
wi wriggelt
ji wriggelt
se wriggelt
past:
ik wriggel
du wriggelst
he/se/dat wriggel
wi wriggeln
ji wriggeln
se wriggeln
perfect:
ik heff wriggelt
du hest wriggelt
he/se/dat hett wriggelt
wi hebbt wriggelt
ji hebbt wriggelt
se hebbt wriggelt
conjunctive:
ik wriggel
du wriggelst
he/se/dat wriggel
wi wriggeln
ji wriggeln
se wriggeln
imperative:
wriggel!
wriggelt!