ö­ver­schülpern in Low German

Pronunciation: /ˈøː·vɐˌʃʏlpɐn/
verb
Syllabication: ö·ver·schülpern

Verbforms:

infinitive:
överschülpern
past participle:
överschülpert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülpert över
wi schülpert över
ji schülpert över
se schülpert över
past:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülper över
wi schülperen över
ji schülperen över
se schülperen över
perfect:
ik bün överschülpert
du büst överschülpert
he/se/dat is överschülpert
wi sünd överschülpert
ji sünd överschülpert
se sünd överschülpert
conjunctive:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülper över
wi schülperen över
ji schülperen över
se schülperen över
imperative:
schülper över!
schülpert över!

Etymology:

Compound word constructed from: över + schülpern