ö­ver­schülpern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈøː·vɐˌʃʏlpɐn/
Verb
Sülven: ö·ver·schülpern

Verbformen:

Infinitiv:
överschülpern
PPP:
överschülpert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülpert över
wi schülpert över
ji schülpert över
se schülpert över
Vergangen Tiet:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülper över
wi schülperen över
ji schülperen över
se schülperen över
Perfekt:
ik bün överschülpert
du büst överschülpert
he/se/dat is överschülpert
wi sünd överschülpert
ji sünd överschülpert
se sünd överschülpert
Kunjunktiv:
ik schülper över
du schülperst över
he/se/dat schülper över
wi schülperen över
ji schülperen över
se schülperen över
Imperativ:
schülper över!
schülpert över!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: över + schülpern