quur­ksen in Low German

Pronunciation: /ˈkvʊ͡ɐ·ksən/
verb
Syllabication: quur·ksen
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
quur­ksen
past participle:
quurkst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quur­ks
du quurksst
he/se/dat quurkst
wi quurkst
ji quurkst
se quurkst
past:
ik quur­ks
du quurksst
he/se/dat quur­ks
wi quur­ksen
ji quur­ksen
se quur­ksen
perfect:
ik heff quurkst
du hest quurkst
he/se/dat hett quurkst
wi hebbt quurkst
ji hebbt quurkst
se hebbt quurkst
conjunctive:
ik quur­ks
du quurksst
he/se/dat quur­ks
wi quur­ksen
ji quur­ksen
se quur­ksen
imperative:
quur­ks!
quurkst!