quur­ken in Low German

Pronunciation: /ˈkvʊ͡ɐkn̩/
verb
Syllabication: quur·ken
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:
en görgelig Gerüüsch afgeven
[2]
peripheral vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
quur­ken
past participle:
quurkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quurk
du quurkst
he/se/dat quurkt
wi quurkt
ji quurkt
se quurkt
past:
ik quurk
du quurkst
he/se/dat quurk
wi quur­ken
ji quur­ken
se quur­ken
perfect:
ik heff quurkt
du hest quurkt
he/se/dat hett quurkt
wi hebbt quurkt
ji hebbt quurkt
se hebbt quurkt
conjunctive:
ik quurk
du quurkst
he/se/dat quurk
wi quur­ken
ji quur­ken
se quur­ken
imperative:
quurk!
quurkt!