dör­krö­peln in Low German

Pronunciation: /ˈdœ͡ɐˌkɾøː·pəln/
verb
Syllabication: dör·krö·peln
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
dörkröpeln
past participle:
dörkröpelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kröpel dör
du kröpelst dör
he/se/dat kröpelt dör
wi kröpelt dör
ji kröpelt dör
se kröpelt dör
past:
ik kröpel dör
du kröpelst dör
he/se/dat kröpel dör
wi kröpeln dör
ji kröpeln dör
se kröpeln dör
perfect:
ik heff dörkröpelt
du hest dörkröpelt
he/se/dat hett dörkröpelt
wi hebbt dörkröpelt
ji hebbt dörkröpelt
se hebbt dörkröpelt
conjunctive:
ik kröpel dör
du kröpelst dör
he/se/dat kröpel dör
wi kröpeln dör
ji kröpeln dör
se kröpeln dör
imperative:
kröpel dör!
kröpelt dör!

Etymology:

Compound word constructed from: dör + kröpeln