krö­peln in Low German

Pronunciation: /ˈkɾøː·pəln/
verb
Syllabication: krö·peln
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
nich recht vörankamen bi wat

Verbforms:

infinitive:
krö­peln
past participle:
krö­pelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik krö­pel
du krö­pelst
he/se/dat krö­pelt
wi krö­pelt
ji krö­pelt
se krö­pelt
past:
ik krö­pel
du krö­pelst
he/se/dat krö­pel
wi krö­peln
ji krö­peln
se krö­peln
perfect:
ik heff krö­pelt
du hest krö­pelt
he/se/dat hett krö­pelt
wi hebbt krö­pelt
ji hebbt krö­pelt
se hebbt krö­pelt
conjunctive:
ik krö­pel
du krö­pelst
he/se/dat krö­pel
wi krö­peln
ji krö­peln
se krö­peln
imperative:
krö­pel!
krö­pelt!